Czym jest wolumetria twarzy i jakie zapewnia efekty?

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego

Obecnie istnieje wiele sposobów na przywrócenie skórze ładnego wyglądu. Jeżeli nie jesteś zadowolony z kształtu swojej twarzy, możesz zastanowić się nad wykonaniem wolumetrii. Zabieg ma na celu przywrócenie objętości, którą tracimy wraz z wiekiem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń możliwe jest nadanie twarzy pełnych kształtów, dzięki czemu będzie wyglądała na młodszą i zdrowszą. Sprawdź, jakich efektów można się spodziewać po tym zabiegu.

Wolumetria twarzy polega na aplikacji kwasu hialuronowego w wyznaczone miejsca na twarzy, aby przywrócić ich wcześniejszy wygląd. Najczęściej zmianom poddaje się obszar łuków jarzmowych, skroni, policzków, a także brody oraz żuchwy. Są to części najbardziej narażone na niekorzystne zmiany, spowodowane wiekiem. Przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu umożliwia wypełnienie zapadniętych tkanek, a tym samym pozwala na odtworzenie właściwych proporcji twarzy.

Pracownik centrum medycznego Sublimed podpowiada: Do przeprowadzenia wolumetrii twarzy wykorzystuje się gęste oraz stężone kwasy hialuronowe, które nadają objętość, a także unoszą tkanki. Stosowane preparaty są przezroczyste, plastyczne oraz elastyczne – ich właściwości znacznie ułatwiają wykonywanie zabiegu. Wolumetria twarzy jest bezbolesna dla pacjenta, ponieważ wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym.

Najważniejsze efekty wolumetrii twarzy

Pacjenci decydują się na przeprowadzenie wolumetrii twarzy, gdy zauważą, że ich twarz nie wygląda tak, jak oczekują. Najważniejszym efektem tego zabiegu jest bowiem poprawienie owalu twarzy. Kwas hialuronowy stosowany podczas wolumetrii sprawia, że skóra ulega zagęszczeniu i uelastycznieniu, dzięki czemu ładnie się prezentuje i wygląda na dużo młodszą. Na skutek zabiegu ma także miejsce redukcja opadających policzków oraz uwydatnienie kości policzkowych. Twarz staje się pełniejsza, co jest szczególnie ważne dla osób w starszym wieku.

Zabieg oddziałuje nie tylko na kości policzkowe czy policzki, ale również na inne części twarzy. Stosowany kwas hialuronowy powoduje uwydatnienie kości żuchwy, a także pozostałych zapadniętych partii twarzy. Dzięki wolumetrii twarz odzyskuje swój dawny wygląd. Prezentuje się pełniej, a skóra staje się bardziej nawilżona, elastyczna i napięta. Dzięki temu wygląda młodziej. Efekty zabiegu są widoczne niemalże od razu i utrzymują się przez długi czas. Zazwyczaj można się nimi cieszyć przez ok. 18 miesięcy. Ten okres zależy jednak od ilości, a także rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego. Na czas utrzymywania się efektów mają wpływ również głębokość ubytków oraz stopień zaawansowania procesu starzenia. Nie bez znaczenia jest także prowadzony styl życia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...