Z czym łączyć we wnętrzach stoły z drewna?

Drewniany stół w salonie

Stół z litego drewna nadzwyczaj dobrze prezentuje się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Warto jednak wiedzieć, że drewno nie jest materiałem łatwym w kompozycji – zwłaszcza jeśli chcemy połączyć kilka jego odcieni. Drewniana podłoga i dębowy blat powinny stanowić zgrany duet, tak aby móc wykorzystać jeszcze inne surowce do urządzenia wnętrza.

Drewno we wnętrzach

Bazą każdej aranżacji jest wykończenie podłogi i ścian. Dobór odpowiednich materiałów i kolorystyki przekłada się na to, po jakie kolory sięgniemy przy wyborze mebli. Podłoga i ściany powinny być tłem, które pozwoli na wprowadzenie podstawowych elementów wyposażenia i dekoracyjnych dodatków.

Drewno we wnętrza musi być dobrze dobrane, a nadmiar elementów drewnianych wcale nie jest mile widziany – zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach. Chcąc osiągnąć efekt przytulnej i rustykalnej chatki, warto wybrać stół z drewna dębowego, który umieszczony w centralnym punkcie strefy dziennej stanie się sercem domu i ulubionym miejscem wszystkich domowników.

Wybierając materiały wykończeniowe, warto pamiętać, aby do wnętrza nie wprowadzać więcej niż 3 różne gatunki drewna. Należy wybierać odcienie drewna o podobnej tonacji i temperaturze, a więc unikać łączenia desek o ciepłej i zimnej barwie. Drewno bogato usłojone na przykład na podłodze powinno się zestawiać z delikatnym rysunkiem blatu dębowego.

Jakie kolory pasują do drewna?

Jak wspomniano wcześniej, stół znajduje się w centralnym punkcie salonu, dlatego właśnie do odcieni wybranego drewna należy dobierać kolorystykę ścian. Obszerny wybór stołów do jadalni z blatem z litego drewna dostępny jest w asortymencie sklepu internetowego YouDesign. Gdy już wybierzemy swój wymarzony stół, można przystąpić do zakupu farb.

Drewno samo w sobie stanowi mocny akcent dekoracyjny, dlatego nie można przesadzać z dodatkowymi efektami. Chcąc urządzić przytulną przestrzeń w klasycznym wydaniu, warto sięgnąć po beże i brązy, a także ciemne kolory, które dobrze skomponuje się z ciepłymi odcieniami drewna. Minimalizm i prostota nowoczesnych wnętrz wymuszają zastosowania lekkich kolorów w połączeniu z jasnymi gatunkami drewna. Szare i pastelowe odcienie w zimnej tonacji zestawione z naturalnymi materiałami to podstawa stylu skandynawskiego.

Drewno należy ostrożnie wprowadzać do pomieszczeń o małym metrażu – wówczas najlepiej jest sięgnąć po jasne kolory blatów o delikatnym rysunku, które nie przytłoczą zbytnio aranżacji i nadadzą wrażenia przestronności. Dla kontrastu ciemne i mocno usłojone drewno najczęściej wykorzystywane jest we wnętrzach w stylu retro.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...