Hawaje – idealne miejsce nie tylko pod palmami

hawaje wycieczka wypoczynek

Zapierające dech w piersiach pola lawy, majestatyczne wulkany i malownicze wodospady. Tak można streścić atrakcje naturalne, które czekają na turystów na Hawajach. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że te wyspy to prawdziwy raj na Ziemi. Czego szczególnie warto na nich doświadczyć? Które miejsca są dziś najchętniej polecane przez licznych odwiedzających?

Dla miłośników pieszych wycieczek

Hawaje to prawdziwa gratka dla tych turystów, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Bo wyspy dają szerokie możliwości, jeśli chodzi o spacery po malowniczych miejscach. W ramach wycieczki po Hawajach możesz przemieszczać się po atrakcyjnych szlakach, takich jak Pipwai czy Kalalau. Ten pierwszy prowadzi do wspaniałego 130-metrowego wodospadu Waimoku. Z kolei drugi z wymienionych wiedzie pośród bogatej roślinności i przez zjawiskowe szczyty klifów wybrzeża Na’pali.

Warto zwiedzić także park wulkanów, czyli Hawaii Volcanoes National Park. To ponad 240 kilometrów tras pieszych, rowerowych i samochodowych. A to wszystko pośród wspaniałych wulkanicznych krajobrazów. Jeśli jednak obawiasz się drzemiącej naturalnej grozy, to zawsze możesz udać się do parku stanowego Iao Valley. To równie piękne miejsce, z 400-metrową skałą, porośniętą tropikalną roślinnością.

Na plaży i w wodzie

Hawajskie plaże to dla wielu turystów obowiązkowe miejsce relaksu. Szczególnie polecana jest plaża Kaanapali – z białym jak śnieg piaskiem, który tworzy przepiękny egzotyczny kontrakt z błękitem oceanu.

A jeśli chcesz nieco oddalić się od brzegu, to możesz skierować się ku wodom Zatoku Hanauma, która zachwyca bogactwem raf koralowych. Co ciekawe, rafa położona jest w bardzo płytkich wodach. Jeśli dodać do tego krystalicznie czystą morską wodę, to podwodny, pełen kolorów świat, można oglądać także z poziomu plaży. Wszystko jest tu w zasięgu wzroku.  

Majestatyczne kratery i kaniony

Jeśli szczególnie zależy Ci na niezapomnianych widokach niczym z pocztówki, to koniecznie odwiedź krater Haleakala. Ta ulokowana na wysokości 3055 m n.p.m atrakcja turystyczna jest zarazem znakomitym punktem widokowym.  

Biuro podróży Kiribati Club poleca także inny słynny hawajski krater, czyli  Diamond Head. To znany na całym świecie „kolos”, który góruje nad plażą Waikiki w Honolulu. Z jego szczytu doskonale widać panoramę okolicy.

Miłośnicy pięknych krajobrazów nie powinni być też zawiedzeni kanionem Waimea. Jest on ulokowany w chętnie odwiedzanym Parku Stanowym Kokee. Ma prawie 1100 metrów głębokości i ponad 22 kilometrów długości. To naprawdę robi wrażenie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...