Jak zredukować nadmiar skóry pod pępkiem?

plastyka brzucha

Nadmierna tkanka tłuszczowa potrafi być prawdziwym problemem, wpływającym na samoocenę, a co za tym idzie – komfort życia. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają na pozbycie się takiego zjawiska. Nie zastąpią one aktywności fizycznej i prawidłowej diety, ale są bardzo skuteczne. Jakie zabiegi sprawdzają się najlepiej w przypadku chęci redukcji nadmiaru skóry pod pępkiem?

Zabiegi redukujące nadmiar skóry pod pępkiem 

W profesjonalnych gabinetach można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, które mają na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wśród nich pojawiają się np. takie usługi, jak:

  • liposukcja – polega na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprzez jej rozbicie i odessanie z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury,
  • plastyka brzucha – polega na usunięciu tłuszczu oraz nadmiaru skóry bezpośrednio spod pępka, niekiedy go obniżając.

Zdecydowanie najskuteczniejsza jest plastyka brzucha, która niekiedy obejmuje większy obszar ciała, a kiedy indziej – zaledwie jego niewielki fragment. Takie usługi oferuje m.in. gabinet chirurgii plastycznej dr Waldemara Weissa w Warszawie. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga około tygodnia rekonwalescencji.

Kiedy warto skorzystać z plastyki brzucha? 

Plastyka brzucha jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy obserwujesz u siebie zbyt dużą ilość skóry pod pępkiem i jest to dla Ciebie wyraźny problem, wpływający m.in. na samoocenę. Takie zjawisko może mieć wiele przyczyn – najczęściej jest to przebyta ciąża czy szybka utrata masy ciała, w trakcie której skóra nie zdążyła się wystarczająco skurczyć. Przed zabiegiem konieczne jest jednak przeprowadzenie kompleksowej konsultacji z chirurgiem plastycznym. Taka osoba może ocenić, czy w danym przypadku wykonanie plastyki brzucha jest dobrym pomysłem – trzeba bowiem pamiętać, że istnieją różne przeciwwskazania, m.in. choroby uniemożliwiające ingerencję chirurgiczną.

Plastyka brzucha najczęściej dotyczy kobiet, choć z nadmierną ilością skóry pod pępkiem niekiedy borykają się także mężczyźni – zwykle ma to związek z chudnięciem z otyłości brzusznej. Takie zabiegi są przeprowadzane u osób pełnoletnich, niezależnie od dokładnego wieku. Muszą być jednak wykonane przez specjalistów, a rany odpowiednio pielęgnowane przez określony czas, aż do momentu zagojenia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...