Piękna w domu? Dlaczego warto na co dzień dbać o wygląd

modna kobieta

Wygląd zewnętrzny odgrywa dość ważną rolę w pielęgnowaniu własnej kobiecości i samoakceptacji. Mężczyźni podkreślają nieraz, że prezencja potencjalnej partnerki jest dla nich bardzo istotna. Na wygląd zewnętrzny składa się nie tylko ładna cera, włosy, paznokcie czy sylwetka, ale też gustowne, idealnie dobrane na daną okazję ubranie. Czy praca w domu wiąże się z odmiennymi zasadami? Dlaczego, przebywając w zaciszu domowym, również warto dbać o swój wygląd?

Lepsze samopoczucie i kondycja psychiczna

Naukowcy są zgodni, że zadbany wygląd wpływa pozytywnie na kondycję psychiczną i wewnętrzne samopoczucie. Zadbana skóra, paznokcie, włosy i wygodny, schludny strój decydują o energii do działania, motywacji. Kobieta, która dba o siebie, pielęgnuje swoją kobiecość i – paradoksalnie – zaczyna szybciej akceptować siebie, wraz ze wszystkimi niedoskonałościami. Wygląd zewnętrzny to nie jedyny aspekt, na jaki trzeba zwrócić uwagę – konieczne jest także zadbanie o swoje zdrowie psychiczne. Połączenie tych dwóch zmiennych sprawi, że będziemy mieli do czynienia ze szczęśliwą, ciekawą świata, promieniejącą kobietą.

Ubiór jako wizytówka

Nie jest przesadzone powiedzenie, że ubiór kobiety to jej wizytówka. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne – to ono decyduje często o intensywności i charakterze przyszłych relacji między dwiema osobami, w szczególności potencjalnymi partnerami.

Butik Szamelka to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w ubrania dobrej jakości. Każda kobieta ma tutaj do wyboru damską odzież, obuwie, torebki – pasujące na różne okazje, zarówno do home office, jak i na eleganckie spotkanie.

Profesjonalny, zadbany wygląd wpływa na polepszenie pewności siebie. Udowodniono, że odczuwamy większe zaufanie w stosunku do osób, które się lepiej prezentują. Odpowiedni strój odgrywa dużą rolę w kontaktach biznesowych – damskie T-shirty z nadrukami nie pasują na służbowe spotkanie, w przeciwieństwie do eleganckich koszul o stonowanej barwie. 

Wpływ na wyższą samoocenę

Wygląd zewnętrzny wpływa na samoocenę danej kobiety. W ostatnich latach, kiedy jesteśmy bombardowani zdjęciami pięknych, szczupłych i wysportowanych modelek, wiele pań ma problemy z zaakceptowaniem swojej figury, cery, włosów. Zadbanie o schludny wygląd, podstawowe zabiegi kosmetyczne (manicurzystka, fryzjer) i makijaż, a także dobrze skrojone ubranie podkreślają atuty i urodę każdej kobiety. Samoocena wzrasta, co wpływa korzystnie na nastrój, zadowolenie z życia.  

Owe działania dotyczą także tych kobiet, które pracują lub uczą się w domu, a także młodych matek, które spędzają czas z małymi dziećmi.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...