Jak długo goi się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny to usługa, która jest obecnie oferowana w licznych gabinetach kosmetycznych. Celem jego wykonania jest podkreślenie naturalnego piękna i wydobycie z urody kobiecej tego, co najlepsze. Właśnie dlatego coraz więcej pań rozważa skorzystanie z niego, zadając sobie jednocześnie liczne pytania, na przykład o czas, w którym goi się makijaż permanentny.

Ile czasu trwa proces gojenia się makijażu permanentnego?

Czas, w którym makijaż permanentny ulega całkowitemu wygojeniu, wynosi zazwyczaj około dwóch tygodni. Na kwestię tę może wpływać wiele czynników. Kluczowe jest więc stosowanie się do wszystkich zaleceń i zakazów pozabiegowych obowiązujących osoby, które poddały się zabiegowi makijażu permanentnego w wybranym centrum piękna, takim jak salon urody Orchidea Permanent Make Up & Beauty w Białymstoku gwarantujący swoim klientkom najwyższy standard świadczonych przez siebie usług.

Zalecenia i zakazy pozabiegowe, które dotyczą makijażu permanentnego, dzielą się na kilka grup. Wybrane z nich obowiązują w ciągu jednego do dwóch dni po zabiegu, inne po tygodniu od wykonania makijażu, a pozostałe po dwóch tygodniach. Wymienić też można takie zasady, których należy przestrzegać przez cały okres pozabiegowy. Odpowiednie stosowanie się do zaleceń i zakazów pozabiegowych w istotnym stopniu wpływa na okres i poprawność gojenia się makijażu permanentnego. Osoba, która poddała się makijażowi permanentnemu w Białymstoku lub w innej miejscowości, powinna pamiętać między innymi o tym, by:

  • nie spożywać alkoholu (w ciągu 24–48 h po zabiegu),
  • nie prowadzić pojazdów mechanicznych przy dużym obrzęku, łzawieniu lub nadwrażliwości oczu – dot. pigmentacji powiek (w ciągu 24–48 h po zabiegu),
  • wstrzymać się z intensywnym wysiłkiem fizycznym (po 1 tygodniu od zabiegu),
  • nie używać kosmetyków w miejscach pigmentowanych, takich jak toniki, płyny itp. (po 2 tygodniach od zabiegu),
  • nawilżać skórę (przez cały okres pozabiegowy),
  • nie zdrapywać strupków (przez cały okres pozabiegowy).

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

Okres utrzymywania się efektu makijażu permanentnego jest uzależniony od wielu indywidualnych czynników. Wpływa na niego między innymi typ i kondycja skóry osoby, która poddała się zabiegowi, odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa, jakość barwników, umiejętności linergistki, technika pigmentacji, indywidualna reakcja układu odpornościowego, a także odpowiednia częstotliwość odświeżania makijażu permanentnego (do 2,5 roku po zabiegu).

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...