Czy rozpoznanie dobrego kremu przeciwzmarszczkowego jest trudne?

Każda kobieta chce dobrze wyglądać. Wiele kobiet nie może sobie poradzić z upływającym czasem, co widać niejednokrotnie po pojawiających się zmarszczkach na twarzy, czy też szyi. Zamiast się załamywać i płakać w poduszkę, należy wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy. Dlaczego zaznaczyliśmy słowo „dobry”? Niektóre kremy dostępne na rynku są jedynie sygnowane przymiotnikiem przeciwzmarszczkowy, a w rzeczywistości nie ma z tym niczego wspólnego. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Najważniejszy jest skład

Każda kobieta musi mieć świadomość, że w przypadku doboru właściwego kremu przeciwzmarszczkowego najbardziej istotny jest jego skład. Najgorsze co można zrobić, to zasugerować się kolorowymi i przyciągającymi wzrok opakowaniami, które wręcz uśmiechają się do nas z półki. Najczęściej te kolorowe i krzykliwe opakowania kosmetyków, mają bardzo mało do zaoferowania.

Co zatem powinnyśmy znaleźć na etykiecie, na które wymieniony jest skład kremu przeciwzmarszczkowego? Każdy składnik za coś konkretnego odpowiada. Które substancje aktywne są najważniejsze?

  • Witamina C – pobudza ona do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • Witamina A – odpowiada za stymulowanie procesów naprawczych. Dzięki niej skóra wygląda promieniście oraz o wiele młodziej,
  • Kwasy AHA – wpływają na utrzymanie w pełni zdrowego wyglądu,
  • Witamina E – ochrania włókna kolagenowe przed niszczeniem oraz przed wiotczeniem,
  • Kwas hialuronowy – jest to składnik naturalny skóry, który wraz z wiekiem jest wytwarzany w znacznie mniejszych ilościach. Powoduje to, że zmarszczki są wypychane na zewnątrz.

W składzie wybranych preparatów nie mogą się znajdować składniki, na które jesteśmy uczuleni. Na powyższe składniki mało kto ma uczulenie, ale jednak warto o tym wspomnieć, ponieważ jest to ważna kwestia. Używając preparatu, na który jesteśmy uczuleni, może nabawić się naprawdę nieprzyjemnych dolegliwości. Raczej licznych podrażnień, czy też nieestetycznych wyprysków chcielibyśmy uniknąć.

Odpowiedni producent

Nie mamy także zaufania do nieznanych producentów. Czy to właściwe posunięcie? Bywa z tym różnie. Opinie na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że kosmetyki z niższej półki cenowej, które pochodzą od nieznanego producenta, powinny być przez nas od razu odrzucane, a inni z kolei uważają, że mogą konkurować z kosmetykami znanych marek.

Naszym zdaniem jest to bardziej kwestia dopasowania kosmetyku. Nie należy w pierwszej kolejności sugerować się marką, a składem. Z czasem mamy już dobrane kosmetyki, po które sięgamy z zamkniętymi oczami, jak https://www.vichy.pl/blog/krem-do-twarzy-%e2%80%93-podstawa-codziennej-pielegnacji/vmag79564.aspx

Indywidualne dopasowanie

Wybór kosmetyków na rynku jest naprawdę spory. Producenci zaskakują nas coraz odważniejszymi połączeniami, które skutecznie działają na dany rodzaj skóry. Wiele osób miewa problemy z doborem odpowiednich preparatów. Jeśli chodzi o te, które mają za zadanie pielęgnować, to można polegać na opinii naszej kosmetyczki, czy też nawet dermatologa.

Kosmetyki pielęgnacyjne powinno się dobierać na podstawie typu cery. Samodzielnie jesteśmy w stanie sprawdzić swój typ, ale osoby, które nie do końca się na tym znają, powinny zlecić to zadanie kosmetyczce bądź właśnie lekarzowi dermatologowi. Dzięki temu będziemy mieć stuprocentową pewność.

Na sam koniec zastanówmy się, czy konieczne jest używanie poszczególnych kosmetyków z tej samej serii, czy też od tego samego producenta. Na rynku znajdziemy specjalne serie, które są ze sobą powiązane i używanie jedynie wszystkich preparatów, da nam oczekujące efekty. Są jednak osoby, które lubią mieszać i eksperymentować. Co więcej, znajdziemy kobiety, które używają kremu przeciwzmarszczkowego z firmy X, a krem pod oczy z tej samej serii kompletnie im nie odpowiada i były zmuszone dokonać pewnych zmian. Można zatem uznać, że to również jest kwestia indywidualnego dopasowania, typu skóry, wymagań oraz problemów skórnych.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...