Dlaczego implanty zębowe uznawane są za najlepszą metodę odbudowy zębów?

Pantomogram

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Jednak braki w uzębieniu wywołane różnymi czynnikami mogą nie tylko wpłynąć na nasz wizualny wygląd, ale również zdrowie zębów i jamy ustnej. Dlatego nie należy bagatelizować tego problemu. Jedną z najskuteczniejszych i trwałych metod na uzupełnienie braków w zębach są implanty. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębów mają za zadanie zastąpić korzeń naszego naturalnego zęba i w pełni przejąć jego funkcje. Dlatego implanty są wkręcane w kość szczęki lub żuchwy na stałe. Posiadają postać śruby lub ramy, które stanowią podstawę pod przykładowo porcelanową koronę, most protetyczny czy protezę, które będą imitować kształtem oraz kolorem naturalny ząb. Implanty wykonywane są w większości przypadków z trwałego tytanu, który dodatkowo jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Decydując się na wszczepienie implantu zębowego, warto wybierać sprawdzone gabinety stomatologiczne Codzienna Stomatologia i Kosmetologia, które rzetelnie przeprowadzą cały proces wszczepienia implantu z zachowaniem indywidualnych potrzeb pacjenta, standardów medycznych oraz aspektów wizualnych.

Dlaczego warto się zdecydować na implanty zębowe?

Niewątpliwie największą zaletą, jaką gwarantują nam implanty jest ich trwałość. Wszczepione w kość żuchwy pozostają tam na wiele lat w nienaruszonym stanie. Co więcej, tytan, czyli materiał, z którego wykonuje się śrubę, nie wywołuje reakcji alergicznych i ogranicza do minimum ryzyko odrzucenia implantu. Ponadto należy mieć na uwadze, że prawidłowo wykonane implanty zębowe w pełni odzwierciedlają naturalne zęby pod względem zarówno wyglądu, jak i ich funkcji. Niezależnie od tego, jaką metodą wykończymy implant, czy będzie to proteza, mostek lub korona uzyskamy naturalny kształt zęba indywidualnie dopasowany do pozostałego uzębienia pacjenta. Implanty zębów nie zaburzają wymowy oraz nie powodują dyskomfortu podczas ich użytkowania. Nie jest konieczne ich codzienne zdejmowanie i higiena, jak w przypadku tradycyjnych protez.

Jak wygląda zabieg wszczepienia?

Przed wszczepieniem implantu lekarz stomatolog musi ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Jeśli będzie konieczne leczenie zębów, należy je wykonać przed przystąpieniem do wszczepiania implantów. Ponadto przed zabiegiem pacjent powinien wykonać zdjęcie RTG obrazujące stan zdrowia całej żuchwy i szczęki. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na wkręceniu śruby implantu w kość żuchwy. Dopiero po zagojeniu tkanek dokonuje się rekonstrukcji kształtu zęba w postaci przykładowo korony.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...