Masaż Lomi – Lomi Nui. Hawajski sposób na relaks ciała, umysłu i ducha

Masaż hawajski

Masaż Lomi – Lomi pochodzi z Hawajów. Według Hawajczyków jest on receptą na szczęście, bo według ich filozofii człowiek jest na ziemi, by być szczęśliwym. Poddając się zatem głębokiemu, relaksującemu masażowi rozluźnia się ciało i uspokaja duszę. To dlatego podstawą masażu Lomi – Lomi Nui jest przyjemny, pełen szacunku do klienta, dotyk.

Masaż Lomi – Lomi Nui – skąd pochodzi?

Tradycja masażu Lomi – Lomu sięga setek lat wstecz i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to głęboko uzdrawiająca forma pracy z ciałem, którą Hawajczycy uznają za podstawę zdrowia. Według nich, zrelaksowane ciało równa się zdrowe ciało.  Masaż ten był kiedyś częścią dnia codziennego i mocno wpisał się w hawajską kulturę. Istnieje wiele jego odmian, a ta najbardziej znana w Polsce to Lomi – Lomi Nui, czy masaż świątynny. Obecnie występuje w nieco skróconej formie, ponieważ kiedyś potrafił trwać podobno nawet kilka dni. Był prawdziwą ceremonią, przeznaczaną na specjalne okazje.

Lomi – Lomi Nui – na czym polega?

Lomi – Lomi oznacza ugniatać, Nui – jedyny, wyjątkowy. Jest to więc szczególny masaż całego ciała (poza strefami intymnymi). Składa się z długich, płynnych ruchów, powodujących u osoby masowanej głęboką relaksację. Podczas tego masażu rozciąga się mięśnie wokół stawów, co potęguje poczucie rozluźnienia całego ciała. Jako że Lomi – Lomi Nui to masaż świątynny, masażysta nie poprzestaje tylko na masowaniu. Do ceremonii wprowadza się także ruch, polegający na tym, że masażysta porusza się wokół stołu tanecznym krokiem. Źródło tego jest w szamanizmie, czyli wierze w to, że wszystko jest energią i z to z jej przepływem w ciele trzeba pracować. To dlatego elementem masażu Lomi – Lomi Nui jest taniec – wprowadza on więcej energii.

Co jest wyjątkowego w Lomi – Lomi?

Mówi się, że to masaż, który budzi duszę. Inny nazywają to dotykiem kochających dłoni, ponieważ ciało ludzkie w trakcie tego masażu jest traktowane jak świątynia, o którą trzeba zadbać. W warunkach akceptacji, miłości które tworzy masażysta, łatwiej jest się głęboko zrelaksować i poczuć rozpływające po całym ciele szczęście. A według Hawajczyków to jest właśnie najważniejsze – przyjemność, dzięki której roztaczamy wokół siebie dobrą energię. Warto choć raz wybrać się na Lomi – Lomi Nui, by poczuć magię tego zabiegu i doznać naprawdę głębokiej relaksacji. W Warszawie oferuje go na przykład salon Body & Mind massage by Hanka Kraszczyńska, gdzie można oddać się w ręce profesjonalnych masażystów, wyspecjalizowanych właśnie w tym masażu.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...