Czym cechują się nowoczesne wózki inwalidzkie?

Człowiek na wózku inwalidzkim

Nowoczesne wózki inwalidzkie charakteryzują się funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania, co wpływa na komfort użytkownika. Wózki dla osób niepełnosprawnych dają szerokie możliwości regulacji, przez co można je idealnie dopasować do własnych potrzeb i prowadzonego stylu życia.

Nowoczesny wózek inwalidzki, czyli jaki?

Nowoczesne wózki inwalidzkie są tak skonstruowane, aby ich użytkowanie było bezproblemowe, niezależnie od stopnia niepełnosprawności użytkownika. Opcje regulacji przekładają się na możliwości dopasowania do realnych potrzeb osoby poruszającej się na wózku. Obecnie wózki inwalidzkie dostosowuje się do wzrostu i masy ciała, co czyni je jeszcze bardziej funkcjonalnymi.

Modele na sztywnej ramie uznawane są za najbardziej wytrzymałe, dlatego poleca się je osobom, które pokonują wiele kilometrów na wózku. Ciekawą opcją są kompaktowe wózki z multiregulacją oferowane przez firmę Kuschall, w których można ustawić między innymi kąt nachylenia oparcia i siedziska oraz wysokość podnóżka. Taki model doskonale sprawdzi się u osób, które często podróżują różnymi środkami transportu, a wszystko za sprawą opatentowanego systemu składania. Kompaktowy wózek inwalidzki można wziąć ze sobą praktycznie wszędzie. Wózki produkowane są na zamówienie, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji użytkownika.

Kolejna propozycja to wózek inwalidzki modułowy, który jest tak skonstruowany, aby możliwe było dostosowanie jego parametrów do masy ciała i wzrostu użytkownika. Dopuszczalne jest ustawienie kąta siedziska i jego wysokości, co przekłada się na wygodę użytkowania i łatwość przesiadania się. Oprócz tego można regulować oparcie, środek ciężkości oraz wysokość podnóżka i oparcia. Oznacza to lepsze podparcie pleców, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób z niską stabilizacją tułowia.

Lekki i funkcjonalny wózek inwalidzki

Nowoczesne wózki inwalidzkie są w pełni dopasowane do specyficznych potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Szeroka gama produktów pozwala na wybór takiego modelu, który sprawdzi się zarówno u osób podróżujących różnymi środkami transportu, jak i u osób, które dużo poruszają się samodzielnie na wózku. Dla jednych istotna będzie modułowość i łatwe składanie, a dla innych sztywna i wytrzymała rama.

Reasumując, nowoczesne wózki inwalidzkie to modele całkowicie dostosowane do potrzeb użytkownika i uwzględniające jego indywidualne preferencje. Personalizowane wózki z możliwością regulacji ułatwiają codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością ruchową i tym samym wpływają na likwidowanie barier w życiu codziennym.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...