Rewelacyjne efekty treningów z gumami

gumy oporowe trening

Ćwiczenia z wykorzystaniem gum — określanych również mianem taśm — to idealny sposób na efektywny trening niezależnie od stopnia zaawansowania. Gumy oporowe, bo tak profesjonalnie określa się ten przyrząd do ćwiczeń, pozwalają wzmocnić wiele partii mięśni. Dodatkowo ich niewielki rozmiar sprawia, że możesz zabrać je wszędzie ze sobą. Sprawdź, dlaczego warto ruszać się z ich wykorzystaniem.

Jak na organizm człowieka wpływają ćwiczenia z wykorzystaniem gum fitness?

Ćwiczenia z wykorzystaniem gum są jednymi z prostszych, jakie można wykonywać. Dzięki regularnym cyklom możliwe jest wzmocnienie nie tylko organizmu, ale również:

  • wytrzymałości mięśni,
  • ogólnej wydolności.

Różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem gum pomagają w pozbyciu się zbędnych kilogramów. W niektórych przypadkach okazują się one znacznie bardziej efektywne niż te z użyciem tradycyjnych ciężarów. Jednak to, co najważniejsze i co jednogłośnie podkreślają specjaliści z firm takich, jak Nordica Sport, to fakt, że wykorzystanie gum w ćwiczeniach jest bardzo bezpieczne. Dlatego chętnie sięgają po nie kobiety w ciąży czy te Panie, które chcą wrócić do formy po urodzeniu dziecka. Przed podjęciem aktywności zawsze warto natomiast skonsultować się ze specjalistą. Stwierdzi on, czy są one wskazane.

Ćwiczenia z gumami oporowymi – jakie efekty można uzyskać?

Wykorzystanie gum oporowych w ćwiczeniach jest gwarancją świetnych wyników. Głównym założeniem jest w tym przypadku wzmacnianie wybranych partii mięśni lub całego układu mięśniowego. Różnego rodzaju aktywności z gumą wpływają również na zdecydowaną poprawę kondycji, wytrzymałości i co najważniejsze – uzyskanie wymarzonej sylwetki. Użycie gum pozytywnie oddziałuje na przemianę materii i spalanie tłuszczu. Wykonując ćwiczenia regularnie, np. kilka razy w tygodniu, można więc dodatkowo wpłynąć na własne zdrowie i poprawić pracę układu sercowo-naczyniowego.

Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia z wykorzystaniem gum oporowych?

Ćwiczenia z gumami fitness dobierane są do konkretnych partii mięśni. Dla przykładu, chcąc poprawić kondycję mięśni ud oraz pośladków, konieczne są ruchy działające na ten wybrany obszar. Jedną z podstawowych aktywności jest ustawienie się na macie w pozycji klęku podpieranego. Guma zaczepiana jest za uda. Ważne jest zachowanie prostych pleców. Ręce powinny znajdować się pod barkami, natomiast głowa stanowi wówczas przedłużenie pleców – nie należy patrzeć ani w podłogę, ani na bok. Ćwiczenie polega na unoszeniu na przemian nóg do boku.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...