Bilonówka – dobre uzupełnienie portfela

Seniorka z monetami w sakiewce

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale są do niego potrzebne. Szczególnie gdy mowa o monetach. Bilon jest powszechnie stosowany nie tylko podczas tradycyjnych płatności, lecz również w przypadku korzystania z automatów płatniczych np. parkometry, myjnie, automaty z napojami i przekąskami. Aby ułatwić przechowywanie bilonu powstały specjalne kasetki nazywane bilonówkami. Sprawdźmy zatem czym jest bilonówka oraz kto może z niej korzystać?

Co to jest bilonówka?

Bilonówka to niewielka kasetka wykonana z tworzywa sztucznego, posiadająca okrągłe przegródki na monety. Każda przegródka wyposażona jest w tackę przystosowaną do wielkości konkretnego nominału. Dodatkowo pod tacką znajduje się mechanizm sprężynowy, który przytrzymuje monetę na swoim miejscu oraz ułatwia jej wyjmowanie i wsuwanie. Każda przegródka może pomieścić od kilku do kilkunastu monet, a ich pojemność zależy od nominału monety, gdyż każdy posiada inną grubość. Gabaryty bilonówki są na tyle poręczne, że z powodzeniem zmieści się ona w kieszeni.

Jednym z producentów bilonówek jest firma  Noex z Komornik, która posiadając nowoczesny park maszynowy wytwarza nie tylko trwałe bilonówki, ale specjalizuje się również w produkcji szerokiej gamy gadżetów z tworzyw sztucznych. Dla przemysłu gastronomicznego są to m.in. antypoślizgowe tace barmańskie w różnych wielkościach i kształtach,  dla farmacji np. probówki, a dla handlu m.in. kasetony reklamowe, czy podstawki do wydawania reszty.

Dla kogo przeznaczona jest bilonówka?

Bilonówka została zaprojektowana z myślą o powszechnym używaniu, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnego portfela, ponieważ korzystając z niej zawsze mamy łatwy dostęp do monet. Istnieją jednak pewne grupy osób, dla których bilonówka stanowi duże ułatwienie w posługiwaniu się monetami. Pierwszą stanowią handlowcy, zwłaszcza nieposiadający kasy fiskalnej. Dzięki bilonówce mogą szybko rozliczyć się z kupującym, wydając resztę w bilonie.

Drugą grupą, dla której bilonówka może stać się niezastąpionym gadżetem, są ludzie starsi oraz osoby słabowidzące i niewidome. Korzystając z bilonówki można bowiem bez używania oczu odliczyć potrzebną kwotę w bilonie, gdyż wszystkie monety są posegregowane według nominału. Nowoczesne wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że także młodzież bardzo chętnie korzysta z bilonówek. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup bilonówki, traktując ją jako dopełnienie swojego portfela.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...