Gdzie zabrać dziecko na urodziny na Śląsku – przewodnik dla rodziców

Dziewczynka w samochodzie

Atrakcje dla dzieci na Śląsku dostępne są praktycznie w całym województwie. Organizując urodziny, warto pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym niż kolejne przyjęcie w sali zabaw. Na Śląsku nie będzie to trudne – w Katowicach funkcjonuje bowiem papugarnia, która ma przygotowaną ofertę dla całych rodzin i liczne atrakcje dla najmłodszych.

Pomysł na oryginalną wycieczkę z okazji urodzin

Urodziny dziecka to zawsze okazja to spotkań w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, a także kolegów i koleżanek jubilata. Każdego roku staramy się zaskoczyć czymś gości, tak aby kolejna impreza była jeszcze ciekawsza od poprzednich. Sale zabaw, wyjścia na lody, do aquaparków i parków rozrywki to tylko niektóre z atrakcji, na jakie najczęściej decydują się rodzice małych solenizantów.

Aby miło spędzić czas w gronie najbliższych, warto wybrać się na jednodniową wycieczkę urodzinową. W Katowicach znajduje się miejsce wprost wymarzone na takie wyjazdy, a mianowicie Papugarnia Carmen, która dysponuje przestrzenią aż 700 metrów kwadratowych. Na terenie parku można podziwiać wiele różnych gatunków tych cudownych ptaków, tak bardzo kochanych przez dzieci. Egzotyczne i wielokolorowe ptaki są na wyciągnięcie ręki – mały jubilat i jego goście mogą je nakarmić i dotknąć.

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zabrać dziecko na urodziny to weź je do papugarni! Jest to doskonała forma rozrywki poprzez edukację. Dzieci mogą poznać zwyczaje tych cudownych ptaków oraz wysłuchać opowieści opiekunów pracujących w parku. Wycieczka do papugarni to doskonała forma rozrywki dla dzieci w każdym wieku. Tutaj można poczuć się jak na prawdziwej tropikalnej wyspie!

Jakie atrakcje czekają na dzieci w papugarni?

Przede wszystkim papugi, które są dosłownie wszędzie. Nie brakuje dużych i małych papug – wszystkie są pięknie upierzone i bardzo towarzyskie. Papugi swobodnie latają pomiędzy ludźmi i jeśli tylko mają na to ochotę, to siadają na ręce lub na ramieniu. Ptaki są oswojone, więc nie trzeba się obawiać, że wyrządzą dziecku krzywdę.

Papugi to bohaterowie wielu różnych kreskówek i programów telewizyjnych, a zatem wizyta w papugarni będzie niezapomnianym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami niesie dla dziecka wiele korzyści – malec uczy się empatii i szacunku do słabszych.

Jak wspomniano wcześniej, papugi można nakarmić, ale tylko zakupiona karmą. Warto bowiem wiedzieć, że karmienie papug ludzkim jedzeniem może przynieść więcej szkody niż pożytku. A zatem wchodząc do papugarni, warto zapytać o możliwość zakupu karmy – dobra zabawa gwarantowana!

Powody, dla których warto wziąć dziecko na urodziny do papugarni

Po pierwsze papugarnia to doskonała alternatywa dla sal i parków zabaw, które dzieci doskonale znają. Papugarnia to coś zupełnie innego i nowego, a więc dużo bardziej atrakcyjnego.

Po drugie nic nie zastąpi dziecku kontaktu z żywym zwierzęciem – żadna bajka, kreskówka ani program telewizyjny. Dziecko w papugarni może poznać zwyczaje i zachowanie pięknych egzotycznych ptaków, a więc w ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym.

Po trzecie wycieczka do papugarni wcale dużo nie kosztuje i można skorzystać z pakietów rodzinnych lub grupowych.

Po czwarte papugarnia to doskonałe miejsce dla dzieci w każdym wieku – i tych małych i tych dużych. Dorośli również mogą tam miło spędzić czas.

Brak pomysłu na urodziny? Zorganizuj je w towarzystwie papug!

Wielokolorowe ptaki latające ponad głowami mogą rozbudzić wyobraźnie dziecka i sprawić, że poczuje się ono jak na dalekiej podróży do tropikalnych krajów. Papugi to bardzo przyjacielskie stworzenia. Nie można im także odmówić inteligencji. Wycieczka urodzinowa w takim towarzystwie musi się udać!

Wchodząc do papugarni, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Oprócz tego, że nie wolno wnosić własnego jedzenia to nie powinno się także używać flesza przy robieniu zdjęć. Należy także zdjąć biżuterię – te piękne egzotyczne ptaki uwielbiają wszystko, co się błyszczy. Na wszelki wypadek zdejmij z główki dziecka spinki i ozdoby.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...