Czy cebulki włosów usunięte laserem odrastają?

Depilacja laserowa

Depilowanie nóg czy okolic bikini tradycyjnymi metodami często przypomina syzyfową pracę, którą musimy wykonywać wciąż i wciąż. Sytuacja jest jednak odmienna w przypadku zabiegu depilacji laserowej, która jest w stanie raz na zawsze uwolnić nas od niechcianego owłosienia. Na czym polega taki rodzaj depilacji i dlaczego włoski usunięte laserem nie odrastają?

Na czym polega depilacja laserowa?

Pewnie nie raz męczyłaś się z woskiem czy maszynką do golenia próbując okiełznać odrastające wciąż włoski. Na szczęście w gabinetach kosmetycznych jest od jakiegoś czasu dostępny zabieg depilacji laserowej, którego działanie jest trwałe. Jest tak ponieważ lasery emitują promienie, które działają wprost na cebulkę włosa, niszcząc ją na dobre. W przeciwieństwie do tego rodzaju depilacji, inne rodzaje usuwania owłosienia, jak depilacja woskiem czy maszynką do golenia usuwa włoski z cebulkami lub bez, ale tylko na określony czas, po którym zaczynają one odrastać.

Nie oznacza to jednak, że wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej. Laser niszczy bowiem włoski wraz z cebulkami, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu.  Ponieważ nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, aby zniszczeniu uległy wszystkie cebulki z obszaru ciała poddawanego depilacji, konieczna jest seria kilku zabiegów. W zależności od sytuacji potrzebnych jest zwykle od 4 do 8 zabiegów przeprowadzanych w odstępach co 4-8 tygodni. W kosmetologii istnieje wiele rodzajów laserów, które usuwają zbędne owłosienie. Przykładowo laser SHR za pomocą aktywnych impulsów termicznych zwiększa temperaturę mieszka włosowego bez uszkodzenia otaczających go tkanek, likwidując go wraz z macierzą.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa jest bezbolesna i bezpieczna, gdyż lasery posiadają wbudowane systemy chłodzące, przez co ryzyko poparzeń spada do zera. Możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu, jednak jest to uzależnione od pacjenta. Pozwala ona skutecznie w ciągu kilku zabiegów na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Depilację laserową we Wrocławiu przeprowadzimy między innymi w gabinecie SiSkin, gdzie wykonuje się go przy pomocy nowoczesnego laseru SHR. Depilację taką można przeprowadzić na wszystkich obszarach ciała, w tym : okolicach bikini, pach, nóg oraz twarzy, jak również – w przypadku mężczyzn – okolic pleców czy klatki piersiowej. Zabieg z wykorzystaniem tego laseru jest na tyle skuteczny, że po pierwszym zabiegu wypada do 70% włosków z danego obszaru ciała.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...