Czym cechują się sukienki koktajlowe?

Kobiety w sukienkach z szampanem

Niezależnie od tego, w jakich czasach się żyje, umiejętność doboru odpowiedniego stroju do danej okazji jest bardzo ważne. Na konkretne okoliczności są przewidziane różne zestawy. W przypadku kobiet największe różnice dotyczą sukienek. Te mogą być długie, krótkie, oficjalne i mniej formalne. Szczególną popularnością cieszą się modele koktajlowe. Czym się wyróżniają i kiedy je zakładać?

Sukienki codzienne, wieczorowe, koktajlowe – jak się w tym nie pogubić?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku występują różne sukienki. Te noszone najczęściej to modele codzienne. Zwykle są wykonane z wiskozy, lnu lub bawełny i pozbawione ozdobnych aplikacji. Jeśli chodzi o kolory i wzory, to tutaj wybór jest już znacznie większy i każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak sama nazwa wskazuje, takie ubrania są noszone bez okazji, na co dzień.

Kolejna kategoria to bardzo eleganckie sukienki wizytowe, zwane wieczorowymi. Często sięgają aż do kostek, bywają bardzo dopasowane. Są szykowne – mogą mieć połyskujące w sztucznym świetle cekiny lub być wykonane ze zmysłowej tkaniny atłasowej. Nadają się do noszenia podczas nocnych bankietów, przyjęć, balów.

Opcją pośrednią między sukienką codzienną a wieczorową jest właśnie sukienka koktajlowa. Nie jest tak „zwyczajna” jak ta pierwsza, ale też nie jest przesadnie strojna. Stanowi świetny wybór na różne mniej lub nieco bardziej formalne wydarzenia.

Czym charakteryzują się sukienki koktajlowe?

Sukienka koktajlowa łączy w sobie elegancję ze swobodą. Na pewno nie może wyglądem przypominać sukienki do klubu nocnego, ale też nie chodzi o to, by była pozbawiona ozdobnych elementów.

Najczęściej taka część garderoby ma długość do kolan, choć zdarzają się oczywiście dłuższe sukienki koktajlowe. W takim jednak przypadku zwykle wykonane są ze skromniejszych materiałów.

Jeśli chodzi o krój, to wszystko zależy od obowiązującej w danym czasie mody. Wśród proponowanych wersji występują modele o rozkloszowanym dole, kroje proste, z baskinką albo nawet sukienki dwuczęściowe, z przerwą na wysokości talii.

Kiedy warto założyć sukienkę koktajlową?

Sukienki koktajlowe idealnie nadają się na różnorodne okazje: na przyjęcia taneczne, spotkania firmowe, przyjęcia plenerowe, a nawet na wesela.

W takich miejscach jak SherriHill na pewno znajdziesz dla siebie odpowiedni model na konkretne wydarzenie.

Warto jednak mieć na uwadze, że sukienki koktajlowe ze względu na swój mniej formalny charakter, będą dobrze wyglądać głównie do wczesnych godzin wieczornych. 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...