W czym przechowywać bieliznę przeznaczoną do prania?

Kosze na pranie w łazience

Bielizna to intymna część garderoby, wykonana najczęściej z delikatnych tkanin, które wymagają odpowiedniego traktowania, by zapewniały wygodę i były estetyczne przez długi czas. Na ich kondycję wpływa sposób prania i przechowywania, w tym zarówno czystej, jak i noszonej bielizny. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka inspiracji na przechowywanie bielizny przeznaczonej do prania. Postawiliśmy na praktyczność i walory estetyczne.

Na co zwrócić uwagę podczas przechowywania bielizny do prania?

Zanim przejdziemy do gotowych rozwiązań, zwróćmy uwagę na to, jakie czynniki mogą mieć wpływ na trwałość bielizny przed jej praniem. Zasady prania bielizny znajdujące się na metkach mogą być zróżnicowane – jeden komplet może wymagać prania ręcznego, inny w 30°, a jeszcze inny w 40°. Co zrobić, żeby się nie pogubić i nie zniszczyć bielizny, piorąc ją przez przypadek w nieodpowiedniej temperaturze? Jak wyjaśnia sklep z akcesoriami do kuchni i łazienki Prolida, świetnym sposobem jest umieszczanie bielizny w odpowiednich woreczkach przeznaczonych do jej prania. Taka segregacja nie tylko ochroni przed pomyłką, ale też ułatwi i usprawni pranie odzieży. Wystarczy wrzucić do pralki odpowiednio oznaczony worek i gotowe – bez tracenia czasu na przebieranie prania i poszukiwania bielizny pośród pozostałej odzieży.

Kosze na pranie idealne do bielizny

Kryteria brane pod uwagę przy wyborze kosza na pranie to przede wszystkim pojemność oraz walory estetyczne. Wielu konsumentów zwraca również uwagę na ilość komór – więcej niż jedna umożliwia segregację prania na jasne, czarne i kolorowe lub na odzież oraz bieliznę. Wśród polecanych koszy na pranie, które świetnie sprawdzą się również jako kosze tylko na bieliznę lub kosze na odzież i bieliznę przechowywaną w woreczkach, znajdują się modele bambusowe. To prawdziwy hit, który w wielu aranżacjach prezentuje się naturalnie i estetycznie. Kosze tego typu posiadają z zewnątrz bambusową osłonkę pełniącą funkcję dekoracyjną oraz usztywniającą całą konstrukcję, natomiast wewnątrz wypełnione są tkaniną, dzięki której ubrania są zabezpieczone przed ewentualnym haczeniem o bambus. Estetyczne, bambusowe wieko pozwala zachować w łazience porządek.

Mając do dyspozycji pralnię, możemy pozwolić sobie na więcej i skupić się przede wszystkim na wygodzie. Idealnym rozwiązaniem są kosze na pranie z nogami. Wykonane z tworzywa sztucznego może nie są tak estetyczne, jak kosze bambusowe, ale dbałość o najmniejszy detal podczas produkcji sprawia, że prezentują się w sposób neutralny. Są za to niezwykle praktyczne i zapewniają łatwy dostęp do bielizny przechowywanej w woreczkach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...