Jak podnieść opadającą powiekę?

Problem ze sprężystością i napięciem skóry powiek górnych dotyczy wielu osób. Należy jednak podkreślić, że u wybranych ludzi ma on charakter wyłącznie estetyczny, u innych natomiast dotyka kondycji zdrowotnej. I właśnie od tego, czy opadająca powieka niesie za sobą konwencje medyczne, czy wyłącznie estetyczne, dobierany być powinien odpowiedni sposób jej podnoszenia. Sprawdź, jakimi metodami można rozwiązać opisywany problem.
Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w celu korekcji opadającej powieki
Jeżeli opadająca powieka skutkuje wyłącznie pogorszeniem wyglądu osoby, która boryka się z takim kłopotem, to nie ma konieczności wdrażania chirurgicznej korekcji. W takich sytuacjach powinno wystarczyć zastosowanie podstawowych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez pracowników takich gabinetów jak Gabinet Medycyny Estetycznej estetMACULA w Piekarach Śląskich.
Osocze bogatopłytkowe (ang. PRP – Platelet Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który otrzymywany jest z krwi żylnej pacjenta. Poza płytkami krwi zawiera białka, które są odpowiedzialne za prawidłowe przyleganie do siebie komórek, co więcej – pełnią one istotną funkcję w procesie odbudowy komórek. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w wybranej partii twarzy ma na celu zregenerowanie i odmłodzenie jej poprzez dostarczenie płytkowych czynników wzrostu. Może być ono wykorzystywane do różnych celów, a jednym z nich jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych w okolicy powiek, powodując tym samym uelastycznienie skóry i poprawę jej wyglądu.
Chirurgiczna korekcja wiotkości skóry powiek górnych
Oprócz zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego możliwa jest też plastyka powiek (blefaroplastyka). Należy jednak podkreślić, że ingerencja chirurgiczna jest wskazana wyłącznie wtedy, kiedy są ku temu odpowiednie przesłanki natury medycznej. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to w skrajnych przypadkach wiotczenie i związany z tym nadmiar skóry górnych powiek mogą powodować przysłonięcie źrenicy i ograniczenie pola widzenia – w takiej sytuacji pacjent boryka się z problemem czynnościowym, który ze względu na jego zdrowie powinien być umiejętnie rozwiązany.
Korekta powieki górnej polega na wycięciu wąskiego, zazwyczaj kilkumilimetrowego paska skóry, przy czym cięcia są wykonywane w takich miejscach, które pozwalają na ukrycie blizny pooperacyjnej w naturalnym załamku skóry lub pod linią rzęs. Rana zamykana jest za pomocą pojedynczego szwu śródskórnego lub szwu ciągłego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Studio Kosmetyczne Klaudia - Elżbieta Grzybek
Kosmetyka - usługi woj. wielkopolskie61-648 Poznań, os. Zwycięstwa 18 lok. 160
-
Studio Figura Oława Martyna Nowicka
Kosmetyka - usługi woj. dolnośląskie55-200 Oława, Jamesa Cooka 29