Jak przebiega zabieg makijażu permanentnego powiek?
Zabieg wykonania makijażu permanentnego ma za zadanie podkreślić naturalne piękno i pozwolić na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego na nakładanie na twarz kosmetyków. Metoda skupiająca się na powiekach może umożliwić trwałe podkreślenie oczu. Wykonanie takiego zabiegu wymaga jednak przygotowania. Wiele osób, zanim się na niego zdecyduje, chce również wiedzieć, jak on przebiega. Jakie informacje na temat makijażu permanentnego powiek warto znać?
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego powiek?
Jeżeli zdecydujesz się na makijaż permanentny powiek, musisz odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim powinno się zgłosić na wstępną konsultację z osobą wykonującą tego rodzaju zabiegi. Może ona ocenić stan Twoich powiek, przedstawić, jakie rezultaty można osiągnąć po zabiegu, a także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Wśród nich można wskazać m.in. alergie na pigmenty używane w zabiegu, aktywne infekcje skóry oraz wszelkie choroby oczu, takie jak jaskra lub zespół suchego oka. Ewentualne wątpliwości możesz omówić, odwiedzając m.in. salon AC Permanent Beauty.
Przeczytaj również: Akcesoria niezbędne do przedłużania rzęs
W trakcie tej wizyty możliwe jest też ustalenie kształtu kreski oraz koloru pigmentu, który zostanie użyty podczas wykonywania makijażu permanentnego. Przed samym zabiegiem konieczne okazuje się także przestrzeganie kilku zasad dotyczących pielęgnacji skóry w okolicach oczu. Nie wolno stosować preparatów zawierających kwasy czy retinol, które mogą zbytnio przesuszyć i podrażnić skórę. Powinno się zrezygnować z odżywek do rzęs co najmniej na dwa miesiące przed zabiegiem oraz zdjąć sztuczne rzęsy, jeżeli się takie nosi, na dwa tygodnie przed przyjściem do gabinetu. Przed samym zabiegiem warto zadbać o wypoczynek i zrezygnować z picia mocnej kawy.
Przeczytaj również: Na czym polega modelowanie ust?
Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego powiek?
Wykonanie makijażu permanentnego powiek w Gdańsku oraz innych miastach zaczyna się od umycia i zdezynfekowania miejsca, na które będzie nakładany pigment. Następnie na skórę nakładany jest preparat znieczulający mający zminimalizować ewentualny dyskomfort podczas wykonywania makijażu permanentnego. Gdy zacznie on działać, zaczyna się wprowadzać pigment do skóry za pomocą urządzenia wyposażonego w cienką igłę.
Zabieg trwa zwykle około 1,5 godziny. Po wykonaniu makijażu permanentnego powiek konieczne jest przestrzeganie środków ostrożności oraz pamiętanie o odpowiedniej pielęgnacji, o której może więcej powiedzieć osoba odpowiedzialna za wykonanie makijażu. Należy pamiętać, żeby przez pierwsze dni po zabiegu unikać intensywnego mycia obszaru wokół oczu, ekspozycji na słońce oraz stosowania makijażu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana