• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak przygotować się do wizyty u dentysty?

Wiele osób na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym odczuwa strach i niepewność, jak dużo ubytków będzie trzeba wyleczyć. Taki stan u pacjentów nazywa się dentofobią. Strach u takich osób staje się tym większy, im dłuższą miały przerwę w wykonywaniu wizyt kontrolnych u stomatologa. W naszym artykule damy Ci kilka wskazówek, w jaki sposób się przygotować do wizyty u dentysty. Napiszemy także, jak przygotować swoje dziecko do pierwszej i kolejnych wizyt u stomatologa.

Co zrobić przed wybraniem się na wizytę?

Oczywiście przede wszystkim nie możemy się stresować! Nie powinniśmy zbyt dużo myśleć o zbliżającej się wizycie, ponieważ przez to tylko się za bardzo nakręcamy i zaczynamy panikować. Podjęcie decyzji o zgłoszeniu się na wizytę kontrolną po długim czasie na pewno wymagało od nas wiele odwagi, ale teraz nie możemy się denerwować, tylko powinniśmy cieszyć się z podjęcia tak ważnego kroku.

Same przygotowania do wizyty nie są oczywiście zbyt skomplikowane. Jak tłumaczy nasz rozmówca, dentysta z Kliniki Stomatologicznej Viscardi w Tychach:

Przed wizytą koniecznie musimy pamiętać o tym, żeby tuż przed nią dokładnie wyczyścić zęby, a potem nic już nie jeść. Powinniśmy po prostu w miarę możliwości usunąć z jamy ustnej wszystkie gromadzące się tam resztki pokarmu. W trakcie mycia zębów nie zapominajmy także o dokładnym wyczyszczeniu języka tylną stroną szczoteczki. Warto także wyczyścić przestrzenie między zębami nicią dentystyczną, a po wszystkim przepłukać usta płynem do płukania jamy ustnej. Po dokładnym wyczyszczeniu zębów i jamy ustnej, przed wizytą możemy tylko pić wodę niegazowaną.

Jak przygotować swoje dziecko do wizyty u stomatologa?

Innym problemem jest właściwe przygotowanie swojego dziecka do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Przede wszystkim dziecko nie może się jej bać. Rolą rodzica jest zbudowanie w dziecku pozytywnych skojarzeń z dentystą oraz wytłumaczenie, jak ważne jest regularne zgłaszanie się do niego na wizyty kontrolne. Dziecko od małego musi bowiem wiedzieć, jak dbać o swoje zęby, ponieważ dzięki temu uda się w przyszłości uniknąć wiele związanych z nimi problemów. Rodzic już w trakcie nauki zasad codziennej higieny jamy ustnej powinien wpajać w dziecko pozytywne nawyki, do których na pewno należy wykonywanie regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa.

W przypadku planowania wizyty u stomatologa z dzieckiem warto jest także poświęcić trochę czasu, żeby wybrać właściwy gabinet stomatologiczny. Nie każdy bowiem jest w takim samym stopniu przygotowany do wizyt najmłodszych pacjentów. W takim miejscu powinni być dobrze przygotowani do leczenia dzieci stomatolodzy dziecięcy. Miejsce to powinno mieć także dobrze wyposażoną poczekalnie, w której znajdą się zabawki, książeczki dla dzieci czy kolorowanki. Dzięki temu nasze dziecko, nawet w trakcie oczekiwania na wejście, nie będzie się nudziło i z pewnością lepiej wytrzyma też samo leczenie. W znalezieniu odpowiedniej kliniki stomatologicznej pomogą nam referencje znajomych czy rodziny oraz opinie w Internecie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...