• Superkobieta jest taka jak Ty

  Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

 • Jesteśmy blisko kobiet

  Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Terapia bólu. Co to takiego?

terapia bólu

Postęp technologiczny sprawił, że coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia pozbawiony aktywności fizycznej. Przyczynia się to do występowania poważnych problemów z kręgosłupem, które objawiają się przewlekłym bólem uniemożliwiającym wykonywanie codziennych czynności. Na czym dokładnie polega terapia stosowana w takich przypadkach i czy rzeczywiście jest skuteczna?

Czym jest terapia bólu?

Czasami ból pleców jest na tyle dokuczliwy, że wymaga zastosowania specjalnej terapii bazującej na zabiegach rehabilitacyjnych. Stosuje się ją głównie w związku z poważnymi problemami z kręgosłupem i barkami.

Terapia bólu może przyjmować różne formy. Wszystko zależy od schorzenia konkretnego pacjenta oraz jego oczekiwań. Z tego powodu przed rozpoczęciem zabiegów należy odbyć konsultację rehabilitacyjną, na podstawie której można określić zakres planowanej terapii.

Ból kręgosłupa może mieć związek zarówno z siedzącym trybem życia, jak i różnymi schorzeniami pobocznymi lub wiekiem. Coraz więcej osób po 65 roku życia cierpi na takie dolegliwości. Odpowiednia rehabilitacja pozwala na poradzenie sobie z problemem poprzez wygaszenie dokuczliwego bólu – tłumaczy specjalista z firmy Nasza Klinika organizującej rehabilitację dzieci i dorosłych w Ożarowie Mazowieckim.

Sposoby leczenia bólu przewlekłego

Do każdego pacjenta, który cierpi na ból przewlekły, należy podchodzić w sposób indywidualny. Leczenie takich dolegliwości bardzo często opiera się na stosowaniu specjalnych leków dostosowanych do potrzeb danej osoby. Często terapia jest również wzbogacana o zabiegi rehabilitacyjne, które walczą ze źródłem problemu.

Popularnym sposobem na radzenie sobie z bólem bez użycia farmaceutyków jest terapia manualna. Jej celem jest zwiększenie zakresu ruchu poprzez mobilizacji, manipulacji i stymulacji tkanek oraz stawów. Podczas takich zabiegów używa się głównie dłoni, jednak istnieje także możliwość skorzystania ze specjalistycznych narzędzi dopasowanych do formy realizowanej terapii.

Dla kogo jest terapia bólu?

Terapia bólu jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cierpią na przewlekłe problemy związane z kręgosłupem. Mogą to być zarówno starsi pacjenci, jak i ludzie młodzi. Wskazaniem do zastosowania takiego leczenia jest ból pleców, bioder, kolan, kostek, stóp, barków, łokci, nadgarstków oraz małych stawów. Jest ono korzystne także w rekonwalescencji po operacji.

Terapia bólu jest korzystna również w przypadku następujących zespołów:

 • rwa kulszowa,
 • łokieć tenisisty,
 • kolano biegacza,
 • łokieć golfisty,
 • przyparcie rzepki,
 • bolesny bark,
 • wdowi garb.

Problemy wymagające zastosowania terapii bólu bardzo często objawiają się sztywnością karku, mrowieniem kończyn oraz ograniczonymi ruchami w stawach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...