Jak działają rollery do twarzy?

Roller do twarzy

Rollery do twarzy są małymi, prostymi urządzeniami, które znacznie poprawiają stan skóry. Pojedyncze urządzenie składa się z wałka z kamienia naturalnego, którym delikatnie uciska się skórę twarzy, działając pozytywnie na układ limfatyczny. Tego rodzaju masażery pomagają zwalczać opuchliznę, zmarszczki oraz sprzyjają lepszemu przepływowi płynów przez tkanki. Stosowanie takiego narzędzia pobudza również produkcję kolagenu.

W jaki sposób stosuje się roller?

Roller używany jest do wykonywania masażu mięśni i skóry twarzy. Należy zaczynać go od szyi, w celu otworzenia kanałów węzłów chłonnych. Ruch powinien się odbywać na zewnątrz i w górę. W ten sposób toksyny uwalniają się z organizmu. W taki sposób można zagęścić tkankę i podnieść owal twarzy. Najlepiej używać rollera regularnie, wieczorem, przez kilka minut. Roller ma dwie końcówki – mniejszy wałek nadaje się do masażu okolic oczu i skroni, a większy do pozostałych części twarzy.

Rollery w gabinetach kosmetycznych używane do mezoterapii igłowej mają liczne igły. Ich długość jest różna w zależności od rodzaju skóry oraz od miejsca, na które będzie działać nakłuwanie. Rollery z igłami pomagają wnikać wszelkim kosmetykom w skórę. Przykładem może być tutaj kolagen, ale istnieją też inne, cenne substancje, które za pomocą tego urządzenia transportuje się w różne warstwy skóry.

Profesjonalne rollery, które można kupić w hurtowniach kosmetycznych, takich jak BEAUTYNOVA, przydatne są zarówno do masowania twarzy, jak i do mezoterapii. Wszystkie te zabiegi działają odmładzająco, bo ujędrniają skórę, spłycają zmarszczki, a także zmniejszają przebarwienia. Roller to nie tylko urządzenie przeznaczone do twarzy. Można nim masować całe ciało. W takim przypadku zwalcza cellulit oraz spłyca blizny i rozstępy.

Jaki roller wybrać?

Jeżeli chcesz mieć takie urządzenie w domu, możesz wybierać spośród różnych materiałów i wzorów. Rollery do masażu wykonane są najczęściej z jadelitu. Kamień ten według medycyny chińskiej dobrze działa na uzdrowienie emocjonalne. Natomiast roller z kwarcu różowego oprócz przyjemnej barwy dobrze wpływa na układ krążenia i niweluje nerwowość. Bardzo powszechne są też urządzenia z wałkiem ametystowym.

Kamień jest o tyle przydatny, że można go przed zabiegiem włożyć do lodówki, gdzie bardzo szybko stanie się on chłodny. Zimny masażer na pewno przyniesie ulgę zmęczonej skórze i przy okazji skutecznie zamknie jej pory. Nie jest natomiast wskazane mycie go w gorącej wodzie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...